Sposób na pozbycie się problemu nadpotliwości


Wskazania

Leczenie nadpotliwości to idealny zabieg dla Ciebie, jeśli borykasz się z problemem nadmiernej potliwości pach, dłoni, stóp, skóry głowy czy czoła, a ogólnodostępne metody radzenia sobie z tą chorobą nie przynoszą zadowalających rezultatów. Jeżeli cierpisz na ten wstydliwy problem – przerwij to błędne koło: pocę się – myślę o tym – denerwuję się – pocę się jeszcze bardziej. Umów się na zabieg w Poznaniu i podnieś jakość swojego życia


Przyczyny nadpotliwości i inne metody jej leczenia

Wydzielanie potu przez skórę to proces fizjologiczny, dzięki któremu usuwane są produkty przemiany metabolicznej. Zachodzi termoregulacja bardzo przydatna przy zwiększonym wysiłku fizycznym czy podczas upałów.

Kiedy w wyniku choroby, silnych emocji czy niskiej odporności na stres dochodzi do zwiększonego wydzielania potu, wtedy jest to normalne. Niekiedy jednak wydzielenie potu jest nadmierne i utrudnia codzienne życie i pracę. Wtedy właśnie mówimy o zjawisku, jakim jest nadpotliwość. Jest to problem medyczny, kosmetyczny i psychologiczny. Ta bardzo krępująca przypadłość silnie wpływa na obniżenie jakości życia i doprowadza do ograniczenia kontaktów międzyludzkich, powoduje też utratę pewności siebie. Niejednokrotnie prowadzi do wycofania społecznego, zawodowego i narastających kompleksów. Dlatego niezwłocznie musisz temu zaradzić.

Jak to zrobić? Toksyna botulinowa jest jedną z najskuteczniejszych terapii. Działa bowiem na przewodnictwo między nerwem a gruczołem potowym, hamując wydzielanie potu w tym ostatnim. Możesz podjąć leczenie nadpotliwości w Poznaniu, w moim gabinecie.

Szacuje się, że nadpotliwość pach czy dłoni dotyka prawie 3% populacji. Problem zaczyna być widoczny w okresie dojrzewania. W około 30-50% jest to przypadłość dziedziczna i nazywana jest wtedy pierwotną lub idiopatyczną. Nadpotliwość wtórna towarzyszy chorobom lub jest związana z przyjmowaniem leków. Nadmierne pocenie się jest wtedy najczęściej uogólnione. Niezbędne jest przeprowadzenie badań diagnostycznych i wykluczenie bezpośredniej przyczyny.


5 Najważniejszych zalet Fibryny Bogatopłytkowej

bezpieczna
sprawdzona
długotrwałe rezultaty (nawet do 12 miesięcy)
małoinwazyjna, pozbawiona ryzyka
jedyna tak dobra metoda leczenia nadpotliwości dłoni i stóp

Efekty - kiedy, jak długo, jakie

Gdy rozpoczniemy leczenie nadpotliwości, to pierwsze efekty zauważysz po kilku dniach. Na pełne rozwinięcie się działania należy poczekać około 2 tygodni. Rezultat może utrzymywać się nawet do 12 miesięcy. Jeśli będziesz regularnie leczyła nadpotliwość z wykorzystaniem toksyny botulinowej, to odstępy między wizytami wydłużą się, z czasem praca gruczołów może ulec regulacji i nie będzie dalej potrzeby powtarzania zabiegów.

Pamiętaj, że czas trwania osiągniętych rezultatów leczenia nadmiernego pocenia się oraz ich efekt zależy od wielu zmiennych, takich jak indywidualne predyspozycje, zdrowy tryb życia, przyjmowane suplementy oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych.

Jakie zmiany zauważysz po zabiegu leczenia nadpotliwości toksyną botulinową?

  • zmniejszenie wydzielania potu u ponad 90% osób o więcej niż 80%,
  • wygląd danej okolicy ciała nie ulegnie zmianie.

Skorzystaj z tego, co oferuje medycyna estetyczna Poznań. Sprawdź też dostępność innych zabiegów:


Przebieg terapii i zalecenia po zabiegu

Przygotowanie do zabiegu:

  • pachy – należy ogolić dzień przed lub w dniu zabiegu, jeżeli występuje podrażnienie.
  • dłonie – tydzień wcześniej należy rozpocząć codzienne nawilżanie skóry dłoni kremami, a w dniu zabiegu wykonać manicure z ewentualnym złuszczaniem naskórka. U mężczyzn może być wymagane dwukrotne złuszczanie naskórka w salonie kosmetycznym tydzień przed i w dniu zabiegu.
  • stopy – tydzień przed zabiegiem oraz w dniu zabiegu należy się udać na pedicure i ścieranie naskórka. Pomiędzy trzeba stosować na wieczór kremy z mocznikiem 20-40%, przy czym ten 40% tylko w miejscach, gdzie naskórek jest najgrubszy.
  • czoło i skóra głowy – zmyć makijaż oraz rano w dniu zabiegu umyć włosy.

W trakcie pierwszej wizyty sprawdzę, czy nie masz przeciwwskazań oraz wykluczę przyczyny chorobowe twojego problemu. Jeśli takie będę podejrzewać, skieruję cię na badania dodatkowe i do odpowiedniej poradni specjalistycznej.

Sama procedura podania jest prosta, a przed iniekcjami nakładam zawsze krem znieczulający dla twojego komfortu. Podanie toksyny jest śródskórne i wykonywane bardzo cienką igłą. Miejsca podania oraz liczba wkłuć są wyznaczone w zależności od okolicy i wcześniej wykonanego testu Minora. Jest to test obrazujący obszar nadmiernej potliwości. Skórę smaruje się jodyną, a następnie posypuje skrobią ziemniaczaną, która w miejscach nadmiernego pocenia ciemnieje.


ZALECENIA

  • po zabiegu nałóż czystą koszulkę, skarpetki lub rękawiczki najlepiej w ciemnym kolorze (jodyna barwi jasną odzież);
  • przez 1-2 dni zrezygnuj z intensywnego wysiłku fizycznego, picia alkoholu, palenia papierosów oraz nakładania jakichkolwiek kosmetyków, w tym antyperspirantów na okolice, gdzie były wykonywane wkłucia;
  • przez kilka tygodni nie rozgrzewaj okolic zabiegowych (unikaj zabiegów z wykorzystaniem laserów, fal radiowych, głębokiej podczerwieni, nie korzystaj z sauny i solarium).

Przeciwwskazania

Metoda leczenia nadmiernego pocenia się toksyną botulinową dłoni nie jest zalecana dla osób wykonujących pracę, gdzie niezbędne jest wykonywanie precyzyjnych i dokładnych ruchów dłońmi np. rzeźbiarze, chirurdzy. Pozostałe przeciwwskazania czytaj dalej tutaj.