Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej, w szczególności u młodych kobiet – również w Poznaniu. Odpowiednio wykonany zabieg będzie korzystny dla kobiet w każdym wieku. Mężczyźni, którzy zdecydują się na zabieg powiększania ust, również zyskają na atrakcyjności.

Dlaczego decydujemy się na powiększanie ust? Usta są ważnym i bardzo widocznym elementem naszej twarzy. Bardzo często są zbyt wąskie, asymetryczne lub czerwień wargowa jest już pomarszczona z uwagi na proces starzenia się. Zaciśnięte, cienkie usta mogą powodować, że dana osoba będzie postrzegana jako niesympatyczna. Po zabiegu wypełnienia kwasem hialuronowym wargi stają się pełne, jędrne, wydatne i kształtne, co odmładza i ociepla wyraz twarzy, który staje się bardziej pogodny, otwarty i budzący zaufanie.

Usta to od zawsze atrybut kobiecości, dlatego tak wiele kobiet marzy o zmianie wyglądu tej części twarzy. Postęp w zabiegach medycyny estetycznej sprawił, że mamy obecnie bardzo bezpieczny i małoinwazyjny sposób na wypełnianie i modelowanie ust, jakim jest podanie kwasu hialuronowego. Na uwagę zasługuje również zabieg autologiczny wstrzyknięcia fibryny bogatopłytkowej w czerwień wargową. Jest on idealny dla osób, które mają wyjściowo duże i kształtne usta lub kiedy nie mogą mieć podanego kwasu hialuronowego. Fibryna pięknie odświeży i odmłodzi wargi.

Starzenie się czerwieni wargowej skutkuje utratą jędrności, sprężystości, pojawieniem się opadających kącików ust, zmarszczek palacza. Za pomocą nowoczesnych preparatów kwasu hialuronowego możemy szybko i bezpiecznie przeprowadzić modelowanie ust na płasko i sprawić, by znowu kusiły pięknym i pełnym kształtem. Gdy natura obdarzyła nas asymetrycznymi lub zbyt małymi wargami, możemy zdecydować się na powiększanie ust i sprawić sobie w 100% naturalnie wyglądające nowe usta.


Kiedy zdecydować się na zabieg

Zawsze może poddać się zabiegowi powiększania ust kwasem hialuronowym, kiedy:

 • marzysz o większych, kształtnych, pełnych ustach,
 • twoje usta są wąskie i małe,
 • czerwień wargowa jest pomarszczona i odwodniona,
 • występuje asymetria,
 • kontur ust jest mało wyraźny,
 • czerwień wargowa jest blada,
 • zauważysz opadające kąciki ust.

O DZIAŁANIU KWASU HIALURONOWEGO więcej czytaj tutaj » i FIBRYNY BOGATOPŁYTKOWEJ więcej czytaj tutaj » dowiesz się więcej z opisów poszczególnych zabiegów.


5 najważniejszych zalet fibryny bogatopłytkowej

odmłodzenie wyglądu twarzy
odtworzenie prawidłowych proporcji twarzy
odświeżenie i powiększenie czerwieni wargowej
likwidacja zmarszczek na ustach i wokół nich
nawilżenie ust

Efekty - kiedy, jak długo, jakie

Jak długo czeka się na efekty, kiedy  fibryna bogatopłytkowa lub kwas hialuronowy zostanie wstrzyknięty w usta? Efekty są widoczne od razu po zabiegu, lecz na ostateczny rezultat modelowania ust trzeba poczekać około 7 dni. W tym czasie podany materiał „ułoży się”, a opuchlizna i drobne siniaki wchłoną się, ukazując wydatne i kształtne usta. W zależności od predyspozycji i stylu życia efekt pierwszego zabiegu medycyny estetycznej ust będzie utrzymywał się 5-9 miesięcy. Po tym okresie powtórzenie zabiegu powiększania ust przedłuży jego trwałość.

Podanie 1 ampułki kwasu hialuronowego lub fibryny bogatopłytkowej daje bardzo naturalny efekt modelowania ust i podkreślenia czerwieni wargowej.


Przebieg terapii i zalecenia po zabiegu

Modelowanie czy powiększanie ust powinno poprzedzać dostosowanie się do kilku wskazówek. Należy odstawić na 7 dni przed zabiegiem podania kwasu hialuronowego czy fibryny leki przeciwzapalne (aspiryna, ketoprofen, ibuprofen) i przeciwkrzepliwe celem uniknięcia krwiaków i siniaków. U osób ze skłonnością do opryszczki wargowej, przed zabiegiem powiększania ust zaleca się profilaktykę przeciwwirusową – 3 dni przed i 3 dni po zabiegu.

Na około 30-40 minut przed zabiegiem medycyny estetycznej ust dla twojego komfortu czerwień wargowa jest znieczulona specjalnym kremem, a u osób bardziej wrażliwych stosowane jest znieczulenie przewodowe (takie samo jak w stomatologii).

Wybrany preparat do modelowania ust wstrzykiwany jest za pomocą cienkiej igły bezpośrednio w czerwień wargową. W niektórych przypadkach do powiększania ust może być zastosowana mikrokaniula. Jej przewaga nad igłą to niewielki obrzęk po zabiegu i zminimalizowane ryzyko siniaków. Istnieje wiele technik podania kwasu hialuronowego w wargi zarówno igłą, jak i kaniulą, które są dobierane w zależności od twoich oczekiwań.

Ilość podanego preparatu podczas pierwszej sesji modelowania ust zazwyczaj nie przekracza 1 ml. Czerwień wargowa i skóra wokół warg powinna się przyzwyczaić do podanego materiału wypełniającego, inaczej efekt przy większej ilości podanej za jednym razem może być sztuczny i nieestetyczny.


ZALECENIA

 • przez 1-2 dni zrezygnuj z intensywnego wysiłku fizycznego lub do czasu wystąpienia obrzęku,
 • nie nakładaj makijażu przez 24 h,
 • nie masuj miejsc zabiegowych,
 • przez 2 dni po zabiegu unikaj całowania się i picia gorących napojów,
 • przez 2 tygodnie nie rozgrzewaj okolic zabiegowych (sauna, solarium, gorące kąpiele, masaż),
 • stosuj fotoprotekcję SPF 50+.

Przeciwwskazania

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • miejscowa infekcja i/lub stan zapalny skóry obszaru zabiegowego,
 • poważne stany chorobowe i przyjmowanie niektórych leków,
 • choroba nowotworowa,
 • alergia na składniki preparatu,
 • zaburzenia krzepliwości czy stosowanie leków wydłużających czas krwawienia,
 • aktywne choroby autoimmunologiczne.

Reakcje od razu po zabiegu