Zabieg medycyny estetycznej polegający na modelowaniu twarzy kwasem hialuronowym, bez użycia skalpela, fachowo nazywamy wolumetrią twarzy.

Wolumetria twarzy Poznań: wskazania

Ten zabieg jest dla Ciebie, jeśli:

 • nie jesteś zadowolona z obecnego kształtu twarzy,
 • zauważasz brak jędrności cery,
 • pragniesz zredukować widoczność bruzd i nierówności twarzy,
 • masz cienie pod oczami (zagłębienia),
 • dostrzegasz na twarzy upływ czasu i pragniesz nadać skórze młodszy wygląd,
 • posiadasz zapadnięte policzki i oczy,
 • nie chcesz poddawać się operacji ze skalpelem.

Jak działa modelowanie twarzy kwasem hialuronowym?

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym (inaczej wolumetria twarzy lub lifting wolumetryczny) to bezpieczna metoda korygowania i modelowania kształtu twarzy bez ingerencji chirurgicznej. Zamiast skalpela podczas zabiegu używa się kwasu hialuronowego, który wnika w tkanki miękkie, działając jak wypełniacz. Stosowany powszechnie jako metoda walki z upływem czasu, kwas hialuronowy świetnie radzi sobie również z subtelnymi zmianami owalu twarzy. Kwas wstrzykuje się do skóry za pomocą igły. Bezpieczna wolumetria twarzy Poznań wykonywana jest w moim gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu. Efekt "przed i po" robi wrażenie. 

Czy wolumetria twarzy boli? Nie. Podczas zabiegu można zastosować znieczulenie miejscowe, lecz bez niego modelowanie twarzy również nie powinno być bolesne. W miejscu podania wypełniacza może pojawić się jedynie uczucie rozpierania, zaczerwienie i niewielki ból. Czasami, w przypadku trafienia igłą w naczynie krwionośne, na twarzy pojawić się mogą małe zasinienia. Wszelkie zmiany można z łatwością przykryć makijażem lub posmarować maścią z heparyną. Po paru dniach powinny ustąpić samoistnie. Zaczerwienienie nie utrzymuje się dłużej kilkadziesiąt minut.


Kwas hialuronowy na twarz

Kwas hialuronowy jest niezwykłą substancją. To naturalny związek chemiczny (polisacharyd – wielocukier), który występuje we wszystkich organizmach żywych na Ziemi. Ma identyczną budowę u bakterii i ssaków. Jest on niezmiernie ważnym związkiem z uwagi na swoje właściwości. Wiąże duże ilości wody i zatrzymuje je w skórze. Jedna cząsteczka jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody. U człowieka jest go najwięcej w skórze i stawach, gdzie pełni przede wszystkim funkcję nawilżającą, podporową i stabilizującą. Wraz z wiekiem jest wytwarzany w coraz mniejszych ilościach. To właśnie jedna z głównych przyczyn powstawania zmarszczek. W ten sposób zostaje zachwiana równowaga, która przyczynia się do starzenia tkanek.

Działanie kwasu hialuronowego podanego w skórę twarzy jest wielotorowe. Poprzez swoje właściwości chemiczne i wiązanie dużych ilości wody, wspaniale nawilża. Prawidłowe nawilżenie w tkance poprawia jej funkcjonowanie. Następuje regeneracja i odnowa komórek oraz innych struktur tkankowych.

Jest to również żel, który utrzymując swoją integralność w skórze, powoduje wypełnienie ubytków tkankowych i dlatego kwas hialuronowy na zmarszczki na czole świetnie się sprawdza. Dzięki niemu możemy z powodzeniem wyrzeźbić brodę, nos, linię żuchwy czy sprawić, aby Twoje usta były piękne i ponętne.

Po zintegrowaniu z tkankami kwas hialuronowy mechanicznie napiera na otaczające go komórki i pobudza je do namnażania oraz produkcji większych ilości włókien kolagenowych. Właśnie dlatego w miarę wchłaniania się kwasu hialuronowego, objętość, która była nadana tkance, nie znika całkowicie.

#wolumetria twarzy #kwas hialuronowy na twarz #modelowanie twarzy #lifting twarzy


Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym - cena

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym to zabieg, który przynosi fantastyczne i naturalne rezultaty, przywracając młody wygląd skóry. Dzięki nowoczesnym technikom jest bezinwazyjny, bezbolesny i stosunkowo przystępny. Cena za lifting wolumetryczny w zależności od stopnia ingerencji i ilości użytego kwasu, waha się od około 1000 zł do 5000 zł za zabieg.

Kwas hialuronowy to nie jedyna substancja wykorzystywana do zabiegu, jakim jest modelowanie twarzy. Czasami stosuje się tak zwane stymulatory kolagenu. Biostymulatorami są na przykład kwas polimlekowy lub hydroksyapatyt wapnia. Pobudzają one organizm do produkcji własnego kolagenu. Wolumetria twarzy (policzków, brody, żuchwy) może być też wykonana z użyciem własnej tkanki tłuszczowej pacjenta.


Modelowanie twarzy Poznań - zalety

Kwas hialuronowy na twarz podawany podskórnie należy do jednego z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Do jego najważniejszych zalet należą:

brak inwazyjności
naturalny efekt
trwałość efektów
duża skuteczność
bezbolesność zabiegu

Modelowanie twarzy: efekty

Wolumetria twarzy: przed i po (efekty)

 Po wykonanym zabiegu modelowania twarzy kwasem hialuronowym Poznań możesz spodziewać się:

 • poprawionego owalu twarzy,
 • uwydatnionych kości policzkowych,
 • wypełnienia „doliny łez”,
 • redukcji zmarszczek, bruzd i blizn,
 • poprawy napięcia i elastyczności skóry,
 • ujędrnienia i odmłodzenia twarzy.

Sprawdź, co jeszcze oferuje Ci medycyna estetyczna Poznań!