22 września 2021

Co to jest kolagen i jak działa?

Kolagen, białkowa helisa młodości zdobyła swoją popularność, bo kojarzymy ją ze zmarszczkami. Zawartością kolagenu chwali się na opakowaniach kosmetyków czy suplementów diety wielu producentów rynku farmaceutycznego wartego miliony dolarów. Zapewniają o jego zbawiennym wpływie na skórę od zewnątrz czy od wewnątrz, obiecując, że wygoi nawet uszkodzenia w stawach czy ścięgnach. Czy nie jest to jednak tylko chwyt marketingowy na wszystkich, którzy pragną żyć młodo i zdrowo długie lata?
13 września 2021

Mezoterapia igłowa – sprawdzona metoda na odmładzanie

Mezoterapia igłowa to najbardziej popularna metoda profilaktyki przeciwstarzeniowej i odmładzania w medycynie estetycznej. Została odkryta przez francuskiego lekarza Michaela Pistora w 1952 roku. Mezoterapia na popularności zyskała dopiero w latach 60. i 70. XX w., dzięki poszukiwaniu przez lekarzy metod utrzymujących młodość, cofających oznaki upływającego czasu na naszej skórze czy chęci leczenia różnych defektów i chorób skóry oraz tkanki podskórnej, takich jak cellulit, rozstępy, blizny, wypadanie włosów czy łuszczyca.
26 lutego 2021

Jak pozbyć się zmarszczek w szybki i bezpieczny sposób?

Poniżej chciałabym odpowiedzieć na częste pytania pacjentów na temat zabiegów z użyciem toksyny botulinowej, które nadal należą do najpopularniejszych w gabinetach medycyny estetycznej. Jak długo działa toksyna botulinowa? Czy boli? Odpowiedzi znajdziesz w tym wpisie.
12 lutego 2021

Modelowanie ust – sposób na atrakcyjniejszy wygląd.

Zabieg modelowania, powiększenia czy nawilżenia ust można wykonać w każdym wieku, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Z wiekiem usta nie tylko tracą objętość, jędrność i kolor, ale też czerwień wargowa odwadnia się i pojawiają się zmarszczki wokół ust, co może dodatkowo nas postarzać. Wąskie i zaciśnięte wargi sprawiają, że możemy wyglądać surowo. Kształtne, pełne usta dodają urody, pewności siebie i wskazują na naszą młodość i wigor.
29 stycznia 2021

Hydrolifting twarzy – na czym polega i jakie daje efekty.

Jak zapobiegać starzeniu się naszej skóry i jak chronić ją przed szkodliwymi czynnikami środowiska takimi jak klimatyzacja, promienie słoneczne czy zanieczyszczenie środowiska? Co możemy dla niej zrobić dobrego po zimie, przed zimą, po lecie, przed latem? Jeśli pierwszy raz udajemy się do gabinetu medycyny estetycznej, to co wybrać z proponowanych terapii jako pierwsze?
15 stycznia 2021

Wypadanie włosów – jak sobie poradzić z tym problemem?

Piękne, gęste, lśniące włosy to marzenie każdej kobiety i niejednego mężczyzny. To atrybut witalności, pewności siebie i urody. Jest to wspaniała ozdoba. Trudno pogodzić się więc z tym, że nagle zaczyna nam ich ubywać. Temat nadmiernego wypadania włosów czy łysienia androgenowego lub plackowatego jest bardzo szeroki. Postaram się go nieco przybliżyć. Jakie są przyczyny wypadania włosów?
1 stycznia 2021

Blizny – czy te „pamiątki” muszą już ze mną zostać? Poznaj skuteczne metody usuwania blizn.

Blizny – każdy w ciągu życia będzie miał jakąś na ciele. To nieuniknione. Najczęściej mamy ich kilka. Dobrze, jeśli można je ukryć lub są tak małe, że ich nie widać. Problem zaczyna się, gdy pojawią się na twarzy, są przerosłe, duże i szpecące lub są śladem po zdarzeniu, o którym chcesz zapomnieć.
18 grudnia 2020

Wszystko, co chciałabyś wiedzieć przed zabiegiem z fibryny bogatopłytkowej

Prawdopodobnie słyszałaś o osoczu bogatopłytkowym wiele razy czy nawet może korzystałaś z zabiegów z jego wykorzystaniem. Nawet nie musiało to być celem poprawy wyglądu skóry, ale może przy okazji urazu ortopedycznego czy leczenia stomatologicznego.