Wiele problemów twojej skóry – jedno rozwiązanie
18 września 2020Jak skutecznie pozbyć się krępującego problemu, czyli leczenie nadpotliwości toksyną botulinową
9 października 2020Powiększanie ust – co warto wiedzieć i na co uważać
Piękne, pełne i nawilżone usta – która z Was o tym skrycie nie marzy? W dzisiejszych kanonach piękna próżno szukać wąskich i bladych ust. Teraz pożądane są duże, jędrne i intensywnie czerwone usta. Takie, od których nie można oderwać wzroku. Co jeśli nam natura ich nie sprezentowała? Albo masz ładne usta, ale blade i ciągle spierzchnięte?
Powiększanie ust – największe błędy i na co warto uważać
Chcesz być zadowolona z efektu, koniecznie przeczytaj, a unikniesz błędów, jakie mogą się przydarzyć podczas zabiegu powiększenia ust. Poniżej checklista, co warto wiedzieć przed powiększaniem ust.
1. Tylko lekarz – udaj się na zabieg do lekarza.
Masz wtedy pewność, że preparat użyty do zabiegu jest certyfikowany i pochodzi ze sprawdzonego źródła. Lekarz, wykonując zabieg, wie, co robi, zachowuje aseptykę i antyseptykę, zna anatomię oraz w razie niepowodzenia masz zagwarantowaną pomoc i leczenie. Obecnie wiele osób bez wykształcenia medycznego, bez uprawnień zajmuje się zabiegami medycyny estetycznej. Pamiętaj, robią to nielegalnie. W takich miejscach, gdzie ceny są podejrzanie niskie, prawdopodobnie używane są preparaty no-name lub podróbki oryginałów.
2. Nie zawsze duże znaczy piękne – każda twarz ma określone proporcje.
Usta stanowią bardzo widoczny element twarzy. W zależności od swojego kształtu i wielkości czasem drastycznie potrafią zmienić wygląd. Dlatego bardzo ważne jest, aby lekarz wykonujący zabieg wytłumaczył, jakie proporcje i kształt ust są dla Ciebie korzystne i jak duże mogą się one stać bez szkody dla twojego naturalnego piękna. Zaufaj specjaliście.
3. Powoli – jeżeli masz wąskie i prawie niewidoczne wargi, nagłe powiększenie większą ilością niż około 1 ml kwasu hialuronowego, tylko Ci zaszkodzi.
Potrzebnych jest kilka wizyt w większych odstępach czasu, aby czerwień wargowa poddała się i rozciągnęła. Usta będą wtedy wyglądały naturalnie. Unikniesz dzięki temu wielu epitetów w kierunku twoich nowych ust – parówki, kaczy dziób, glonojad – jest to zazwyczaj rezultat zbyt częstych wizyt oraz za dużej ilości podanego preparatu za jednym razem lub źle dobranego kwasu hialuronowego. Kwas u każdego metabolizuje się z inną prędkością. Jeżeli u Ciebie utrzymuje się długo, to nie przyspieszaj kolejnej wizyty.
4. Kształt ma znaczenie – ważne, aby lekarz, który wykonuje zabieg, swobodnie posługiwał się kilkoma technikami modelowania ust.
Każdy ma inny kształt warg niczym odcisk linii papilarnych. Ważne, aby mieć na uwadze przede wszystkim kształt, potem proporcje, a na końcu wielkość ust. Dlatego funkcjonuje tutaj określenie „modelowanie”. Powstały też różne chwytliwe nazwy technik lub kanony kształtu ust – Mona Lisa, Hollywood Style, Russian Style. Jeżeli chcesz wyglądać naturalnie, a nie jak klon, to liczy się dobór techniki do twoich ust przy ich powiększeniu, a nie jej nazwa. Najważniejsze jest dostosowanie jej do Twojego wyjściowego kształtu ust.
Tak naprawdę każde usta skorzystają na podaniu kwasu hialuronowego. Nie musi się to wiązać z ich powiększeniem. Delikatny kwas hialuronowy nie zmieni ich objętości czy kształtu, ale Twoje usta staną się bardziej soczyste, znikną drobne zmarszczki i co najważniejsze przestaną tak pierzchnąć. Jednym słowem czerwień wargowa zostanie odmłodzona.