Wskazania

 • utrata sprężystości, wiotkość skóry,
 • zmarszczki, fałdy (twarz, szyja, dekolt, dłonie),
 • skóra zapadnięta z ubytkami tkanek,
 • cienie pod oczami, wiotkość powiek,
 • utrata młodzieńczego owalu twarzy,

Jak działa Fibryna Bogatopłytkowa - Poznań

Naturalna odbudowa to zabieg wykorzystujący fibrynę bogatopłytkową, czyli koncentrat płytek krwi, leukocytów i komórek macierzystych znajdujących się w trójwymiarowej strukturze. Dzięki zawieszeniu komórek w przestrzennej i odżywczej sieci dłużej są one stymulowane do uwalniania czynników wzrostu i pobudzania innych komórek do namnażania i regeneracji. Płytki krwi i wydzielane przez nie czynniki (mediatory) są podstawowym elementem mechanizmów naprawczych tkanek miękkich i twardych.

W zależności od twoich potrzeb i oczekiwań możemy uzyskać dwie frakcje fibryny – komórkową i strukturalną. Jest to możliwe dzięki ustawieniom czasu, prędkości wirowania i specjalistycznym probówkom.

Fibryna komórkowa to koncentrat komórek macierzystych, leukocytów, płytek krwi i czynników wzrostu. Fibryna strukturalna to trójwymiarowa sieć, która tworzy rusztowanie dla nowo powstającej tkanki i wypełnia od razu ubytki w skórze. To bardzo istotne, gdy liczymy nie tylko na regenerację i odbudowę, ale także naturalne wypełnienie tkanki utraconej wraz z wiekiem. Obie frakcje możemy stosować w trakcie jednego zabiegu lub, jeżeli nie ma takiej potrzeby, zastosować tylko fibrynę komórkową.


5 Najważniejszych zalet Fibryny Bogatopłytkowej

100% naturalna
100% bezpieczna
autologiczna i biokompatybilna
idealna dla alergików
bez sztucznych dodatków

Efekty - kiedy, jak długo, jakie

Pierwsze zmiany, które zauważysz dzięki leczeniu komórkami macierzystymi to zwiększone napięcie skóry, nawilżenie i promienny wygląd. Pojawią się one po 2-4 tygodniach od pierwszego zabiegu z zastosowaniem komórek macierzystych. Pamiętaj, że regeneracja i odbudowa dopiero się zaczynają. Cały proces trwa nawet jeszcze kilka miesięcy po 3 zabiegu z serii. Poprawa faktury i koloru, wygładzenie zmarszczek, zwiększona gęstość, wypłycenie i zmiękczenie blizn to zmiany, które widać na zewnątrz. Wewnątrz natomiast następuje głęboka odbudowa struktur skóry, tkanki podskórnej, powstają nowe naczynia, co poprawia odżywienie i dotlenienie, wypełniają się ubytki tkankowe.

Zmiany, które zauważysz po zabiegu z zakresu medycyny regeneracyjnej z fibryną bogatopłytkową:

 • wyraźnie zwiększoną gęstość i napięcie skóry,
 • wypełnienie ubytków tkankowych na twarzy,
 • prawidłowe nawilżenie i odżywienie skóry,
 • poprawa koloru skóry,
 • wygładzenie zmarszczek i bruzd,
 • likwidacja cieni pod oczami, ujędrnienie i napięcie skóry powiek,
 • wypłycenie, zmiękczenie i poprawa koloru blizn potrądzikowych, pourazowych,
 • szybkie gojenie się ran, oparzeń,
 • wzmocnienie, zagęszczenie włosów, odrost włosów.

PRZEBIEG TERAPII I ZALECENIA PO ZABIEGU

Całą procedurę terapii komórkami macierzystymi można podzielić na 3 etapy. Przed jej rozpoczęciem skóra danego obszaru jest znieczulana specjalnym kremem z lidokainą.


I etap

Pobranie krwi z żyły, najczęściej w zgięciu łokciowym, tak jak przy zwykłych badaniach diagnostycznych. Stosowane są specjalne probówki najwyższej medycznej certyfikacji. Objętość, która jest pobierana, zależy od wielkości obszaru, jaki będzie poddany zabiegowi, waha się od 10 do 60 ml.

II etap

W zależności od tego, jaką fibrynę chcemy uzyskać (komórkową czy strukturalną), odwirowujemy krew w specjalnej wirówce według precyzyjnie określonego protokołu.

III etap

Iniekcja uzyskanego materiału do skóry lub tkanki podskórnej za pomocą bardzo cienkiej igły.


ZALECENIA

 • przez 1-2 dni zrezygnuj z intensywnego wysiłku fizycznego;
 • nie nakładaj makijażu przez 24 h;
 • nie masuj miejsc zabiegowych;
 • przez 2 tygodnie po zabiegu unikaj nadmiernego narażenia na ciepło (sauna, solarium , gorące kąpiele, masaż);
 • stosuj fotoprotekcję SPF 50+;
 • przez 10 dni po zabiegu nie przyjmuj żadnych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych z grupy NLPZ. Jeżeli będziesz potrzebowała takich leków, to dozwolone są- paracetamol lub pyralgin.

Przeciwwskazania

Leczenie komórkami macierzystymi to procedura medyczna i jak każda inna w medycynie estetycznej nie może być stosowana u każdego.

Do najważniejszych przeciwwskazań należą:


PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • miejscowa infekcja i/lub stan zapalny skóry obszaru zabiegowego,
 • ogólnoustrojowe choroby zakaźne,
 • choroba nowotworowa,
 • choroby układu krwiotwórczego i krwi,
 • zaburzenia krzepliwości krwi czy stosowanie leków wydłużających czas krwawienia,
 • aktywne choroby autoimmunologiczne.

 Osoby, które decydują się na zabieg komórkami macierzystymi w moim gabinecie w Poznaniu najczęściej poszukują efektu odnowy i odmłodzenia, wypełnienia, a także usuwanie zmarszczek mimicznych Poznań przy zachowaniu naturalnego efektu. Terapia fibryną, która charakteryzuje się dużym stężeniem komórek macierzystych, wzmacnia naturalne procesy regeneracyjne skóry i prowadzi do syntezy nowych włókien kolagenowych, dlatego często stosuje się ją, by odmłodzić okolice oczu, działać na ubytki tkanki tłuszczowej, redukować widoczność rozstępów, blizn. Z terapii komórkami macierzystymi pochodzącymi z fibryny bogatopłytkowej Poznań korzystają również sportowcy i osoby po urazach.  Zabiegi z zastosowaniem fibryny znane są również pod nazwą Plasma Complex.

Komórki macierzyste na okolice oczu 

Regeneracja oczu fibryną polega na podaniu gotowego preparatu zawierającego płytki krwi i komórki macierzyste za pomocą igły w wybraną okolicę (skóry). Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, trwa od 15 do 30 minut i umożliwia wyjście pacjenta do domu praktycznie od razu. Już w kilka godzin od jego zakończenia zaczyna się proces regeneracji skóry, a pierwsze widoczne efekty pojawiają się po około 3 miesiącach. Skóra pod oczami staje się napięta, wygładzona, a zarazem bardziej elastyczna. Znikają nieestetyczne sińce, spojrzenie wygląda bardziej świeżo, a cała twarz nabiera wypoczętego wyglądu. 

Na czym polegają zabiegi z użyciem komórek macierzystych w ortopedii i medycynie sportowej?

Komórki macierzyste stosuje się również w procedurach związanych z medycyną regeneracyjną i ortopedyczną. Często podaje się komórki macierzyste w kolano, ścięgno Achillesa, staw skokowy, uszkodzone mięśnie lub więzadła, jako formę wspomagania procesu leczenia urazów i stanów zapalnych. Pozyskiwane z własnej krwi wyspecjalizowane komórki pomagają w prowadzeniu terapii regeneracyjnej bez ryzyka powikłań. Ma to szczególne znaczenie dla pacjentów z innymi schorzeniami. 

Zabiegi komórkami macierzystymi w Poznaniu

Gabinet medycyna estetyczna Poznań zaprasza na zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych - zarówno pochodzących z fibryny, jak i osocza bogatopłytkowego Poznań. Cena uzależniona jest od obszaru podawania, ilości  materiału i planowanych dalszych zabiegów (w serii cena jest niższa). Zabiegi przeprowadzane są przez lekarza z doświadczeniem w wykonywaniu zabiegów medycyny estetycznej, co gwarantuje bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg. Pacjenci mogą skorzystać również z opieki i konsultacji pozabiegowych.