Najczęstsze problemy okolicy oka – pytania i odpowiedzi
4 grudnia 2020Blizny – czy te „pamiątki” muszą już ze mną zostać? Poznaj skuteczne metody usuwania blizn.
1 stycznia 2021Wszystko, co chciałabyś wiedzieć przed zabiegiem z fibryny bogatopłytkowej
Prawdopodobnie słyszałaś o osoczu bogatopłytkowym wiele razy czy nawet może korzystałaś z zabiegów z jego wykorzystaniem. Nawet nie musiało to być celem poprawy wyglądu skóry, ale może przy okazji urazu ortopedycznego czy leczenia stomatologicznego. Jednak nazwa fibryna bogatopłytkowa obecna jest w świecie medycyny od niedawna, technicznie nie różni się bardzo od osocza, lecz ma od niego większą moc regeneracyjną.
Dlaczego zabieg z wykorzystaniem fibryny jest inny od pozostałych zabiegów medycyny estetycznej?
Zastanawiasz się, co to jest fibryna bogatopłytkowa? To całkowicie naturalny zabieg z Twojej własnej krwi wykorzystujący możliwości regeneracyjne komórek macierzystych i czynników wzrostu zawartych w płytkach krwi. Komórki macierzyste są to komórki mogące odtworzyć każdą tkankę, której potrzebuje organizm. Fibryna natomiast tworzy idealne środowisko wspomagające namnażanie się tych komórek.
Na czym polega ten zabieg? Jak wygląda cała procedura?
Po konsultacji wykonanej przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej znieczula się obszar, który będzie poddany terapii, tak aby uzyskać możliwie największy komfort podczas zabiegu. Sam zabieg polega na pobraniu krwi i natychmiastowym jej odwirowaniu. Dzięki określonym parametrom wirowania uzyskujemy pożądany materiał do podania w Twoją skórę. Następnie za pomocą bardzo cienkich igieł wstrzykiwany on jest w odpowiednie miejsca, tak aby uzyskać oczekiwany przez Ciebie efekt.
Jakich rezultatów mogę się spodziewać?
Kilka tygodni po serii zabiegów możesz zaobserwować większe napięcie, sprężystość skóry i wypełnienie ubytków tkankowych. Skóra jest odżywiona, nawilżona, lepiej ukrwiona, zregenerowana oraz lepiej radzi sobie z niesprzyjającymi czynnikami środowiska i ewentualnymi patologiami. Twarz staje się bardziej promienna, odżywiona, rozjaśniona, wypłycają się zmarszczki, blizny.
Komu dedykowany jest zabieg?
Zabieg jest dla każdego, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Można go wykonywać na skórze różnych części ciała, nie tylko na twarzy, wszędzie tam, gdzie skóra stała się wiotka i pomarszczona – nad kolanami, na łokciach, na szyi, dekolcie. Bardzo dobrze sprawdza się jako jedna z terapii leczenia cellulitu, rozstępów i blizn. Jest to także doskonały zabieg dla osób, które borykają się z osłabieniem lub utratą włosów. Wspaniale wspomaga również skórę w regeneracji po zabiegach laserowych.
Osobom w jakim wieku dedykowany jest ten zabieg?
W każdym wieku. Już po 25 roku życia rozpoczynają się początkowe procesy starzenia się, które możemy spowolnić i zatrzymać. Dlatego u młodych osób stosujemy go jako zabieg profilaktyczny, natomiast u osób z cerą dojrzałą jako regeneracyjny i cofający czas.
Jak często stosować fibrynę? Czy zabieg należy powtarzać?
Tak, dla osiągnięcia jak najlepszych efektów zalecane jest wykonanie 3 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych. Pierwsze pozytywne zmiany napięcia, odżywienia, nawilżenia zaobserwujesz już po pierwszym zabiegu, lecz pełną odbudowę i regenerację osiągniesz po kilku miesiącach.
Czy trzeba się przygotować do zabiegu?
Tak, obszary do zabiegu powinny być czyste i pozbawione makijażu, jeśli będzie to zabieg na twarz. Gdy zabieg planowany jest na skórę głowy, to dzień wcześniej lub w dniu zabiegu umyj włosy i nie nakładaj na nie żadnych środków stylizacyjnych. W dniu wykonania zabiegu oprócz dostarczeniu do organizmu 2,5 litra czystej wody w ciągu doby, wypij koniecznie godzinę przed zabiegiem 1,5 litra wody. Jest to bardzo ważne, ponieważ uzyskamy dzięki temu więcej fibryny bogatopłytkowej po odwirowaniu. Pamiętaj, aby 10 dni przed zabiegiem nie przyjmować aspiryny (kwasu acetylosalicylowego) ani innych leków niesteroidowych przeciwzapalnych np. ketoprofen, ibuprofen.